Články

Compex

18. 7. 2017

COMPEX PERFORMANCE je všestranný stimulátor se širokou škálou programů, které splní veškeré sportovní nároky, ať už jde o přípravu, závodění a zotavení, nebo po odpočinek a vynucené přestávky ve sportovní aktivitě.

Přečíst článek

Artróza

28. 6. 2017

Artróza je velmi častým kloubním onemocněním, se kterým se setkáváme prakticky denně. Definuje se jako soubor degenerativních a zánětlivých pochodů, které ničí kloubní tkáně.

Přečíst článek

Tříselná kýla

18. 5. 2017

Tříselná kýla je nejčastějším druhem kýly u dospělých. Jedná se o oslabení břišní stěny v oblasti třísla a projevuje se vyklenutím, které se nazývá kýlní vak. Toto onemocnění častěji postihuje muže a sportovce.

Přečíst článek

Rázová vlna

4. 4. 2017

Rázová vlna je akustická vysokoenergetická zvuková vlna, která se objevuje v atmosféře při bouřkách během světelných výbojů. Můžeme ji slyšet i po průletu nadzvukového letadla v podobě charakteristického aerodynamického třesku.

Přečíst článek

Artroskopie

3. 3. 2017

Artroskopie je nejmodernější operační metoda ošetření kloubů, při které se do kloubu zavádí tenký optický přístroj – artroskop. Zároveň se do kloubu pod určitým tlakem přivádí sterilní roztok za pomoci artroskopické pumpy.

Přečíst článek

Bolestivé rameno

2. 1. 2017

Bolest ramene zahrnuje postižení jedné nebo více měkkých struktur ramenního kloubu: svalů, šlach, burzy, vazů, kloubního pouzdra nebo glenoidálního labra.

Přečíst článek