O klinice

O klinice

Vítejte na internetových stránkách poskytovatele zdravotní péče Sport.medica, s.r.o.


Sport.medica, s.r.o. vznikla v roce 2004. Důvodem vzniku byl nárůst pacientů překračující časové možnosti ošetřování ve státním zařízení. Cílem našich lékařů, fyzioterapeutů i zdravotních sester je komunikovat s pacienty více s osobním přístupem k jejich problematice a současně na vysoce odborné úrovni. Od června 2014 máme vybudovány ambulance v 1. patře v prostorách polikliniky Viniční 235 Brno-Židenice 615 00.

Z původního malého počtu členů týmu se postupně vytvářel tým s dalšími odborníky v oblasti traumatologie, ortopedie, chirurgie a anesteziologie. Poskytujeme zdravotní péči formou ambulantního režimu a jednodenního stacionáře. Máme smlouvu se všemi zdravotními pojišťovnami o hrazení vybraného spektra poskytované zdravotní péče pro pacienty s pojištěním v České republice. Kromě toho ošetřujeme řadu pacientů z okolních států, převážně ze Slovenska.

Na prvním místě naší práce je vysoce kvalitní odborná péče jak v oblasti vyšetřování, tak i v oblasti ošetřování zjištěných diagnostických nálezů. Většina lékařů i sester týmu jsou odborníci, pracující ve státních i privátních nemocnicích a své vysoce odborné zkušenosti přinášejí do spektra privátního sektoru. Tím se v našem týmu kombinuje vysoká odbornost, získaná v nemocnicích, s osobním pojetím komunikace mezi pacienty a zdravotnickým personálem v privátním sektoru. V našem týmu jsou jak velmi zkušení odborníci vybraných specializací, tak i mladší kolegové, kteří již prokázali své vysoké odborné kvality a kteří mají u nás prostor k dalšímu odbornému růstu pod naším odborným dohledem.

Spektrum ošetřování diagnostikovaných potíží (např. operace) je navrhováno na základě rozvahy složitosti problému i přidružených potíží pacienta do privátní nebo nemocniční péče. Vždy je ale na prvním místě kvalita péče pro pacienta. Proto jsou pacienti vždy ošetřování našimi odborníky na základě rozvahy jak v privátním, tak i nemocničním režimu, bez nutnosti odesílat pacienty do jiných zařízení a tak přenášet řešení, ale i další sledování, na jiné kolegy.

Naše ambulance jsou otevřeny v odpoledních hodinách, což uvítají převážně ti pacienti, kteří chodí do práce v běžném pracovním režimu, a proto si nemusí brát volno z práce.
Režim objednávání je založen na časovém harmonogramu, tedy doba čekání na vyšetření je minimalizována. I přesto někdy může vzniknout prodlení z plánovaného času. Tato situace může vzniknout tím, že některé konzultace vyžadují delší čas vyšetřování, než lze dané potíže správně diagnostikovat. Tento faktor nemůžeme nikdy předem znát. Pokud tato situace nastane, velmi se za ni omlouváme.

Operace provádíme v prostorách Medicom Clinic, od které si pronajímáme operační sál a lůžka. Instrumentária k potřebným operacím máme vlastní, vybrané a pořízené na základě kvality pro poskytovanou zdravotní péči našim pacientům. Spektrum operací v privátním režimu je uvedeno zde.

Kromě vyšetřovacích a léčebných postupů nabízíme našim pacientům i individuální fyzioterapii. Ta je velmi vhodná pro pacienty po úrazech a operacích. Velkou výhodou je možnost nácviku správného pooperačního režimu již před plánovanou operací a tím optimalizovat pooperační průběh, zvláště u pacientů léčených s pohybovým aparátem.

 

Jak postupujeme

1.

Včasná a správná diagnostika důsledným odborným klinickým vyšetřením našimi specialisty, doplněným potřebným vyšetřením dle klinického nálezu (rentgen, ultrazvuk, případně magnetická rezonance).

2.

Okamžitá konzervativní nebo operační léčba. Případná fixace kloubů, pomocí snímatelných ortéz, pouze v nutných případech a na co nejkratší dobu, potřebnou k léčbě.

3.

Intenzivní rehabilitace za účelem zabránění ztuhnutí kloubů a ochabnutí svalů a snaha o co nejčasnější návrat do sportu a fyzického zatížení.

Naši pacienti

Milan Škorec

Trenčín

Po viacročných problémoch s achilovkou a neúspešnosti akejkoľvek rehabilitácie, mi bola doporučená operácia. Achilovka bolela už fakt dosť a o nejakom športe nemohla byť ani reč. Diagnóza znela haglundova deformita (výrastok po achilovkou). Operovali ma v Bratislave. Rehabilitoval som poctivo, ale aj 2 mesiace po operácií som mal problém prejsť peši pár metrov. Vôbec som z toho nemal dobrý pocit. Achilovka bolela ešte viac ako pred operáciou a navyše začala bolieť aj zadná strana päty a celá päta mi výrazne zhrubla. Môj stav bol horší ako pred operáciou. Operatér tvrdil, že všetko je OK a aby som bol trpezlivý a rehabilitoval. Keď mi však po roku oznámil, že to už lepšie nebude, že achilovka sa pravdepodobne vyhojila jazvou, rozhodol som sa svoj stav prekonzultovať aj s inými lekármi. Lekári v SR dávali od toho ruky preč, s tým, že lepšie to už nebude. Úplnou náhodou som dostal kontakt na pána docenta Pašu. Pán docent po zhliadnutí aktuálnej MR mi odporučil artroskopickú revíziu. Dnes som 6 týždňov po operácií, noha nebolí, chodím úplne bez bolesti a aj päta už nie je taká veľká. Veľmi pekne ďakujem!

Romana Hejdová

USO Mondeville Basket

Pan primář Paša mně prodloužil moji basketbalovou kariéru, když mně na obou kolenech provedl plastiku křížových vazů. Jsem mu velmi vděčná, jelikož se mohu stále věnovat profesionálnímu basketbalu. Po každé operaci jsem se byla schopna vrátit do tréninku i zápasů po 6 měsících. Díky skvěle provedené práci jsem panu primáři velkým dlužníkem. Na sport nemusím používat žádné ortézy, které by mě limitovaly v pohybech. Služby pana doktora doporučuji všem sportovcům, kteří se v průběhu kariéry potkávají se zraněními, protože odvádí výjimečnou práci.