Články

Compex

18. 7. 2017

Specifikace Compex Performance


COMPEX Performance plus MI-sensor


COMPEX PERFORMANCE je všestranný stimulátor se širokou škálou programů, které splní veškeré sportovní nároky, ať už jde o přípravu, závodění a zotavení, nebo po odpočinek a vynucené přestávky ve sportovní aktivitě.


COMPEX PERFORMANCE je určen sportovcům, kteří v průběhu svého tréninkového úsilí prožívají intenzivní fyzickou zátěž. Je úspěšně využíván v celé řadě sportů, např. vytrvalostních (cyklistika, atletika, běh na lyžích), silových a rychlostních (míčové hry, hokej, plavání, sjezdové lyžování).


Stimulátor je možné rozšířit také o MI-senzor, díky čemuž lze využívat funkce MI-SCAN, MI-TENS a MI-RANGE pro přesnější, účinnější a pohodlnější zacílení požadované stimulace.


COMPEX PERFORMANCE je vhodný i pro pacienty, kteří prodělali poranění pohybového aparátu, mají omezené možnosti pohybu a nechtějí ztratit svaly, které získali dlouhodobým tréninkem. Zároveň se díky němu urychlí znovunabytí svalové síly po delším období klidu, který potřebovali pro léčbu svého poranění.


Nabízíme k zapůjčení přístroj COMPEX PERFORMANCE


Podmínky zápůjčky:
úhrada elektrod pro pacienta (cca 80–100 Kč + 50 Kč/den)
zaškolení práce s přístrojem (100 Kč)
navrácení nepoškozeného přístroje


Funkce a programy:
Zahřívací programy (rozvoj kapilár, masáž pro harmonizaci svalového napětí, vybuzení činnosti)
Sportovní programy (vytrvalost, odolnost, síla, výbušná síla)
Fitness programy (tvorba svalů, formování těla, rýsování svalů)
Programy pro tvarování těla (tonizace, zpevňování, tvarování)
Programy na zotavení (aktivní regenerace, relaxační masáž, oživující masáž)
Program úlevy od bolesti (modulovaný TENS, podpora tvorby endorfinů, svalové uvolnění, úleva od cervikální bolesti, torakální bolesti zad a také spodních zad, lumbago, epikondylitida, tortikolis)
Rehabilitace (atrofie z nečinnosti, růst svalů, posílení)
Testování (demo program, zahřívací programy, rozvoj kapilár, masáž pro harmonizaci svalového tonusu, vybuzení činnosti)


Compex slouží nejen ke svalové elektrostimulaci a regeneraci, ale také pomáhá při odstraňování bolesti svalů. Přístroj má široké spektrum programů od rehabilitačních, tvarujících postavu, po sportovní v různých stupních zátěže. Myostimulátory navodí svalové kontrakce přesně tak, jak je potřebujete. S nadsázkou lze říct, že tento přístroj se stane vašim osobním trenérem, masérem a fyzioterapeutem v jednom. Díky elektrodám, které se přesně umístí na motorické body, jsou vaše svaly stahovány impulzy podle zvoleného programu. S Compexem můžete jet v autě, regenerovat se v posteli po těžkém tréninku nebo cestovat na místo závodu, a přitom tento čas zároveň maximálně využít pro svůj prospěch. Elektrické impulzy lze nastavit na různé úrovně a díky tomu dokáží rozehřát svaly pro výkon, namasírovat namožená místa nebo pomoci při bolestech svalů.


Firma Compex nabízí nepřeberné množství modelů – od základních, po hi-tech modely s bezdrátovými elektrodami.


Příslušenství dodávané s přístrojem:
MI sensor
rychlonabíječka baterie
sada 4 kabelů elektrod
8 malých elektrod (5×5 cm)
4 velké elektrody (5×10 cm)
poutko na opasek
cestovní pouzdro
uživatelská příručka


Compex Performance stimulátor svalů se doporučuje nejen pro fitness nadšence a sportovce, ale i pro pacienty, kteří se chtějí po léčbě dostat do dobré kondice. Je vybaven celkem 5 programy s 5 úrovněmi intenzity, které pomohou každému dosáhnout nejlepšího výkonu.


Program Endurance zvyšuje prokrvení svalů (svalovou kapilarizaci) a vytváří pracovní režim pro oxidační sílu vytrvalostních svalových vláken; cílení na pomalá svalová vlákna.

Program Rezistence je zacílen na pomalá a rychlá svalová vlákna s cílem urychlit budování svalů, jejich pevnost a hustotu.

Program Strength je zaměřen na rychlá svalová vlákna. Zvyšuje svalovou sílu a pracuje se svaly při maximálním výkonu s menším rizikem poranění kloubů a šlach, to vše prakticky bez kardiovaskulární nebo psychické únavy.

Program Active Recovery neovlivňuje kontrakce svalů. Odstraňuje kyselinu mléčnou ze svalů, zvyšuje průtok krve, podporuje svalovou relaxaci a umožňuje rychlejší zotavení.

Program Pre-Warm Up také nevytváří kontrakce svalů. Funguje na principu nízké frekvence, zvyšuje průtok krve a okysličuje svaly před tréninkem nebo soutěží.


Compex Performance Muscle Stimulator
rychlejší zotavení po poranění
optimalizace pro sílu a dynamiku svalů
vyvážení síly všech svalových skupin – snížení pravděpodobnosti dalšího zranění


Rychlejší generace
Compex může zvýšit průtok krve až na 600 % a snížit obsah kyseliny mléčné ve svalech během 4–6 minut. To znamená menší prostoje a více aktivity v soutěži, s menší ztuhlostí nebo bolestí pohybového aparátu.
Compex je zkrátka nezbytný pomocník pro aktivní životní styl.


Být silnější a vytrvalejší
Compex probouzí neaktivní svalovou tkáň a umožňuje zapojit více skutečného svalového potenciálu. Díky tomu maximalizujete své fyzické možnosti a dosáhnete vyšších výkonů.


Další informace si můžete přečíst i zde www.pasa.cz